آشنایی با شهرام فرهادی گوینده و خبرنگار ارشد شبکه خبر از تالش

بی تردید یکی از ثمرات شبکه های مجازی، گسترش روز افزون ارتباطات و آشنایی بیشتر فعالان عرصه های مختلف علم و هنر و فرهنگ می باشد که باعث هم افزایی بیشتر و کمک به هم گرایی بیشتر فعالان فرهنگ و هنر در عرصه های مختلف فرهنگی و رسانه ای خواهد گردید. در این یادداشت بدون اینکه خیلی بحث را به درازا بکشانم یکی از این رویدادهای مبارک که مایه بسی مباهات نگارنده می باشد را بیان خواهم نمود.

 

تصویر بالا متعلق به آقای شهرام فرهادی، گوینده مجری و خبرنگار ارشد شبکه بین المللی خبر صدا و سیما می باشد. البته قطع به یقین بسیاری از شما می بایست با چهره و نام ایشان بسیار آشنا باشید، اما نکته ای که امروز قصد دارم به دانسته های برخی عزیزان افزون نمایم این است که ایشان یکی از فرزندان فرهیخته نامدار تالش از خطه لیسار می باشد. موضوعی که خود نگارنده با وجود سابقه چندین ساله کار رسانه ای از آن بی خبر بود! شاید قدری از این عدم شناخت به علت عدم مطالعه کافی نگارنده باشد، اما بی تردید قسمتی از این مشکل نیز شاید بر می گردد به عدم معرفی صحیح و موثر نامداران تالش در رسانه های تالش.

افتخار آشنایی با جناب فرهادی چندی پیش به واسطه شبکه مجازی اینستاگرام نصیب نگارنده شد. بنده از قبل همچون بسیاری از شما خوانندگان گرامی با این گوینده و خبرنگار چیره دست تلویزیونی آشنایی داشتم و از تسلط در اجرا، صدای خاص و نوع پوشش های خبری ایشان لذت بسیار می بردم. اما متاسفانه از این نکته مهم آگاه نبودم که ایشان یکی از فرزندان خوشنام سامان تالش است، موضوعی که با مراجعه به صفحه شخصی شان در سرویس اجتماعی اینستاگرام و خواندن بیوگرافی کوتاه شان در آنجا بدان پی بردم و بسی مایه مباهات و سرور نگارنده گردید. این بود که بی درنگ پیامی را برای این عزیز بزرگوار ارسال نموده و نهایت خوشحالی خود را بابت این آشنایی به ایشان ابلاغ نمودم که ایشان هم در کمال تواضع و فروتنی در پاسخ ابراز لطف و محبت شایانی داشتند.

بهمین جهت بر آن شدیم تا جهت آشنایی هر چه بیشتر شما گرامی تالشان، گیلانیان و دیگر هموطنان علاقمند به این عزیز بزرگوار  و فعالیت هایشان، چند خطی به اختصار در این یادداشت بیاوریم…

“شهرام فرهادی”، گوینده مجری و خبرنگار ارشد شبکه بین المللی خبر صدا و سیما، متولد ۶ شهریور ١٣۵٢ در شهر لیسار تالش است و در خانواده ای رشد یافته است که یکی از فرزندانش افتخار شهادت در راه دفاع از سرزمین نجیب زادگان را دارد. این فرزند فرهیخته تالش دارای مدرک کارشنارس ارشد روابط بین الملل است .

در ادامه برخی از سوابق اجرایی، افتخارات و کارنامه کاری ایشان رو جهت آشنایی بیشتر شما گرامی مخاطبان گروه رسانه ای شاندرمن۲۰ ارائه خواهیم نمود:

 • کارشنارس ارشد روابط بین الملل
 • عضو انجمن خوشنویسان ایران
 • ۲۰سال سابقه اجرا در تلویزیون در قالب برنامه های گفتگو محور با نام های: برنامه سیاسی ۴۵ دقیقه – دونیم ساعت و گفتگوی روز – تحلیل روز
 • سال گوینده اخبار مشروح شبکه خبر
 • بیش از ٣۵ سفر کاری به همراه رییس جمهور – وزیر امورخارجه – معاون اول رییس جمهور -و خبرنگار اعزامی صدا و سیما از حج گرفته تا سومالی – از ژاپن به همراه رییس مجلس گرفته تا همراه رییس جمهور به ونزوئلا – آذربایجان – ترکمنستان- کنیا – کویت -قزاقستان -چین – هند -همراه وزیر امورخارجه دکتر ظریف به کشورهای امریکای لاتین ( کوبا – نیکاراگوئه – بولیوی – شیلی – ونزوئلا – اکوادر )
 • سابقه تدریس خبرنگاری مقدماتی و پیشرفته در کلاسهای فرهنگسراهای شهر تهران
 • ۶دوره خبرنگار برگزیده رسانه ملی در جشنواره های خبر و برنامه های سیاسی
 • خبرنگار ویژه مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت
 • ۱۷سال خبرنگار ویژه نیروی انتظامی
 • فعال در حوزه اجتماعی گروه خبرنگاران
 • برگزیده ٢ دوره خبرنگار برتر نیروی انتظامی

 

علاقمندان به پیگیری فعالیتهای این فرزند فرهیخته و نامدار تالش که باعث غرور همه ما تالشان، گیلانیان است می توانند از طریق لینک زیر صفحه رسمی ایشان در اینستاگرام را دنبال کنند، و نشان دهند که قدردان داشتن نعمت حضور چنین شخصیت های والا اما فروتن و متواضع در رده های بالای رسانه های ارتباطی هستند:

تنها صفحه رسمی شهرام فرهادی در اینستاگرام:
https://www.instagram.com/shahramfarhadi.tv

در ادامه تصاویری از این فعالیتهای این عزیز بزرگوار هم ارائه می گردد:

مازیار احمدی
گروه رسانه ای شاندرمن۲۰


با کلیک روی تصویر زیر پنجره اى ظاهر خواهد شد که مى بایست روى گزینه OK کلیک نمایید تا به عضویت کانال شاندرمن۲۰ در آیید.

بنر عمودى متحرک شاندرمن٢٠

همچنین ببینید

اول آذر، زاد روز حنجره طلایی فولکور تالش و ایران

اول آذر ماه مصادف بود با زاد روز استاد سید هادی حمیدی این حنجره طلایی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.